11,6 t/ha
2022-08-08
Barciany / woj. warmińsko-mazurskie

W drugim tygodniu sierpnia 2022 r. został ustanowiony, najwyższy jak do tej pory, wynik Indywidualnego Rekordu Gospodarstwa w plonie pszenicy ozimej zebranej z jednego hektara. Wynik, który osiągnął rolnik to: 11,6 t/ha przy zastosowaniu odmiany RGT Specialist. Wydarzenie miało miejsce w Barcianach, w województwie warmińsko-mazurskim. Proces zbioru i pomiar był nadzorowany przez niezależnego Sędziego z Biura Rekordów.

Ten rok był dla rolników bardzo wymagający. Wynik 11,6 t/ha w pszenicy ozimej jest najwyższym wynikiem, jaki odnotowano w tym gospodarstwie, co potwierdza skuteczność technologii „Idę po Rekord” oraz zastosowania nowości – produktu BlueN®. Właściciel gospodarstwa, wspólnie z doradcami z firmy Chemirol, od lat koncentruje wysiłki nad zwiększeniem plonu i poprawą struktury gleby, poprzez analizy glebowe, właściwe zmianowanie, odpowiednie nawożenie i ochronę, a także stosowanie biostymulatorów, w tym preparatu BaktoKompleks na ściernisko, dzięki którym udało się osiągnąć te wspaniałe wyniki.

- rekord gosp pszenica na strone barciany min
- rekord gosp pszenica na strone radunek min
11,1 t/ha
2022-08-05
Radunek / woj. kujawsko-pomorskie

Na początku sierpnia 2022 r. firma Chemirol odwiedziła również inne lokalizacje, w których rolnicy w czasie żniw bili rekordy gospodarstw w zbiorach pszenicy ozimej. Niebagatelny wyniki osiągnięto w woj. kujawsko-pomorskim w miejscowości Radunek. Państwo Nowińscy zarejestrowali plon również powyżej 11 ton! Wynik na poziomie 11,1 t/ha wywołał początkowo niedowierzanie, a później falę ogromnej radości u właścicieli. Rekord cieszy tym bardziej, że stosując technologię Idę po Rekord i we współpracy z Doradcą Klienta Chemirolu, został osiągnięty na glebie klasy III. Powyżej 11 ton plonowała odmiana RGT Specialist, którą gospodarz wybrał ze względu na bardzo dobre krzewienie i ponadprzeciętną odporność na choroby. To odmiana szczególnie odporna na fuzariozę (ocena 8,2) co wyróżnia ją spośród innych nowo zarejestrowanych. Rewelacyjna jest również ocena mączniaka, rdzy i septoriozy plew, co daje znakomitą uśrednioną wartość oceny – 7,86 – bliską ideału (9).

10,1 t/ha
2022-08-04
Papowo Biskupie / woj. kujawsko-pomorskie

Wspaniały plon zebrano również w woj. kujawsko-pomorskim w miejscowości Papowo Biskupie, gdzie gościliśmy we wspaniałym, wielopokoleniowym gospodarstwie, w którym wiedza, doświadczenie i pasja są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W Papowie Biskupim u Pana Bartosza Wiśniewskiego byliśmy już po raz drugi. Przypomnijmy, że w rzepaku ozimym cieszył się wspaniałym wynikiem 5,48 t/ha. Zbiory pszenicy ozimej zamknął wynikiem 10,1 t/ha, który również jest rekordem tego gospodarstwa. Plon powyżej 10 ton udało się osiągnąć, pomimo ciężkich warunków atmosferycznych, jakie panowały w czasie całego okresu wegetacyjnego. Sezon 2022 rozpoczęliśmy długą zimą i bardzo suchą wiosną w tym regionie. Aby uniezależnić się od opadów, gospodarz zdecydował się na oprysk najnowszym preparatem w ofercie Chemirolu – produktem BlueN®. Zawarte w nim bakterie Methylobacterium Symbioticum przedostają się przez aparaty szparkowe do zielonych części rośliny i pozyskują dla niej azot prosto z powietrza – bez deszczu i pomimo deszczu. Jeszcze raz gratulujemy!

- rekord gosp pszenica na strone papowo min

Odbieraj bezpłatne rekomendacje ekspertów dotyczące Twojej uprawy!

Wypełnij krótki formularz i dołącz do Nas:

Otrzymuj wartościowe informacje i porady specjalistów, które pomogą zadbać o Twoją plantację uwzględniając bieżące warunki na polu!

Więcej informacji na temat plonów rolników, którzy już nam zaufali przeczytasz w zakładkach Pszenica oraz Rzepak.
Zapisz się już dziś i razem z Nami zbieraj rekordowe plony!