Rekordowe plony 2022!

Program Idę po Rekord zbiera pierwsze żniwa – wspólnie z klientami, którzy nam zaufali notujemy rekordowe plony! Rolnicy na wszystkich etapach prowadzenia upraw rzepaku ozimego otrzymali niezbędną wiedzę i wsparcie, a w każdym z gospodarstw zastosowano produkty z asortymentu Chemirolu oraz INNVIGO. Nad poprawnością i dokładnością pomiarów czuwał oczywiście niezależny sędzia z Biura Rekordów Polski. Jakimi wynikami mogą pochwalić się gospodarstwa stosujące technologię Idę po Rekord? Kliknij i sprawdź sam!
rzepak2

RZEPAK

Uprawa rzepaku ozimego w naszym kraju od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie z tendencją lekkiego wzrostu. Powodów, dla których decydują się Państwo na siew tej uprawy jest kilka. Jednym z nich na pewno jest wysoka efektywność ekonomiczna. Osiągnięcie jej nie jest prostą sprawą i wymaga wielu działań już w okresie jesiennej wegetacji.

Klikając w poniższe ikony i wybierając zakres działań czy produktów poznacie Państwo nasze rekomendacje w zakresie tej uprawy.

GLEBA
Pierwsze decyzje i działania związane są już z przygotowaniem stanowiska. Rzepak dobrze plonuje na glebach o głębokiej warstwie ornej, o ile są utrzymane w wysokiej kulturze i zasobne w składniki pokarmowe. Pod rzepak nie nadają się gleby podmokłe i zakwaszone, suche piaski oraz torfy i mursze, na których może wymakać i wymarzać. Najlepsze stanowisko dla rzepaku to gleba bogata w próchnicę , niezakwaszona, o przepuszczalnym podłożu. Długi palowy system korzeniowy rzepaku ma bardzo pozytywny wpływ na strukturę gleby, szczególnie tam, gdzie stosowane są uproszczenia uprawowe. Należy też pamiętać o dostarczeniu do gleby odpowiednich nawozów. Ilość i skład zależy od zasobności danej gleby – zachęcamy zatem do badania gleby i ścisłego określenia zapotrzebowania Twojej gleby na składniki, z których część należy podać jeszcze przedsiewnie (głównie azot, fosfor i potas).