- rekord polski 6904
6,9043 t/ha
2023-08-09
Tuczempy / woj. podkarpackie

Na Podkarpaciu został ustanowiony NOWY REKORD POLSKI W UPRAWIE RZEPAKU OZIMEGO. Gospodarz z miejscowości Tuczempy zebrał, w obecności sędziego z Biura Rekordów, przedstawicieli PUH „Chemirol” sp. z o.o. oraz INNVIGO Sp. z o.o.: 6,9043 tony z jednego hektara uprawy.

Jest to najwyższy wynik w tej kategorii, potwierdzony przez Biuro Rekordów, certyfikujące rekordy Polski i Guinnessa od ponad 10 lat.

W miejscowości Tuczempy, na Podkarpaciu, Pan Bogdan Stopyra i jego rodzina gospodaruje od ponad 100 lat. Gospodarstwo współpracuje z Oddziałem firmy Chemirol na Podkarpaciu i w zeszłym roku rolnik przystąpił do programu Idę po Rekord. Korzystając z zaleceń doradcy Klienta Chemirolu, zastosował technologię dostępną w ramach projektu, co wpłynęło na wykorzystanie potencjału gospodarstwa i pozwoliło osiągnąć rekordowo wysokie plony.

Technologia Idę po Rekord została opracowana przez ekspertów z zakresu nawożenia, nasiennictwa, ochrony, odżywiania i biostymulacji roślin, pracujących w ramach Grupy Kapitałowej Chemirol. Całą technologię ochrony uprawy dostarczyła polska firma Innvigo, która z powodzeniem oferuje rolnikom produkty w tym segmencie już od wielu lat. W zakresie odżywiania, biostymulacji, biokontroli oraz stosowania adiuwantów gospodarz wykorzystał produkty dostępne wyłącznie w ofercie Chemirolu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że cała uprawa została objęta zabiegiem BlueN®.

5,77 t/ha
2022-07-29
Nowa Pilona / woj. warmińsko-mazurskie

29 lipca 2022 roku odwiedziliśmy Gospodarstwo Rolne Krzysztofa Piernickiego, który na swoim polu wysiał odmiany Dominator i LG Aviron. W miejscowości Nowa Pilona, w województwie warmińsko- mazurskim, byliśmy świadkami osiągnięcia przez rolnika Indywidualnego Rekordu Gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara.

Nasz wieloletni Klient, Krzysztof Piernicki, prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne, którym zarządza od 2015 r. Na swoim polu posiada uprawy: pszenicy, rzepaku, kukurydzy i buraka cukrowego. Wynik 5,77 t/ha jest rekordem Pana Krzysztofa i jednocześnie najwyższym wynikiem, jaki odnotowaliśmy w zbiorach rzepaku ozimego na terenie Polski w 2022 r. Przypominamy, że wszystkie wyniki były rejestrowane przez certyfikowanego sędziego z Biura Rekordów Polski.

- rekord gosp rzepak na strone nowapilona aviron
- rekord gosp rzepak na strone nowapilona dominator
5,43 t/ha
2022-07-29
Nowa Pilona / woj. warmińsko-mazurskie

Nasz Klient, Krzysztof Piernicki z miejscowości Nowa Pilona w województwie warmińsko-mazurskim uzyskał rewelacyjne wyniki w ramach stosowania technologii „Idę po Rekord”. Na swoim polu wysiał odmiany Dominator i LG Aviron, uzyskując wyniki:
5,77 t/ha dla odmiany LG Aviron  
oraz  
5,43 t/ha dla odmiany Dominator.
Na wszystkich etapach uprawy Pan Krzysztof zastosował produkty z asortymentu Chemirolu oraz INNVIGO, a pomiary wyników odbywały się pod okiem sędziego z Biura Rekordów.

5,44 t/ha
2022-07-22
Trzebórz / woj. zachodniopomorskie

22 lipca 2022 roku, został ustanowiony Indywidualny Rekord Gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara. 5,44 t/ha zebrano w Gospodarstwie Łukasza Leśniewskiego, położonym w miejscowości Trzebórz w województwie zachodnio-pomorskim. Doradcą naszego Klienta jest Grzegorz Szczepkowski. Na polu rolnika zastosowane były rozwiązania z autorskiego programu „Idę po Rekord”.​

- rekord gosp rzepak na strone trzeborz
- rekord gosp rzepak na strone papowo
5,48 t/ha
2022-07-25
Papowo Biskupie / woj. kujawsko-pomorskie

25 lipca 2022 roku, odwiedziliśmy kolejnego Klienta, który zastosował produkty z asortymentu INNVIGO i Chemirolu, zaproponowane w ramach programu „Idę po Rekord”.

5,47 t/ha i 5,48 t/ha – takie wyniki zostały uzyskane pod czujnym okiem sędziego z Biura Rekordów w Gospodarstwie Bartosza Wiśniewskiego.


Na polu Klienta zastosowane były odmiany rzepaku Dominator i LG Aviron oraz nasza tegoroczna nowość produkt BlueN®.

Bartosz Wiśniewski prowadzi gospodarstwo rolne od wielu lat. Jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pole, na którym zebrane zostały dwa rekordowe plony jest uprawiane przez Rodzinę Wiśniewskich od ponad 100 lat! Klient posiada 150 hektarów ziemi uprawnej. W sezonie 2021/2022 Pan Bartosz postanowił zastosować technologie oferowane w ramach programu „Idę po Rekord”.  Jak widać decyzja była słuszna, ponieważ osiągnięte wyniki są jak do tej pory najwyższymi z uzyskanych w gospodarstwie Klienta.

5,12 t/ha
2022-07-28
Pyrzyce / woj. zachodniopomorskie

28.07.2022 r., odwiedziliśmy woj. zachodnio-pomorskie, a dokładnie miejscowość Pyrzyce. Jest to
teren, na którym liczba opadów w ostatnich miesiącach była bardzo niska. Takie sytuacje są stresujące dla roślin, dlatego uprawy wymagają odpowiedniego przygotowania. Właściciel gospodarstwa, Adam Chyt, podjął się jednak wyzwania ustanowienia rekordu na swoim polu. Dzięki dobrze dobranym technologiom, przez naszego doradcę Radka Molika, Klient uzyskał bardzo dobry wynik, jak na trudne warunki panujące na tym obszarze: 5,12 t/ha z odmiany LG Aviron i 4,90 t/ha z odmiany Dominator.

- rekord gosp rzepak na strone pyrzyce aviron

Odbieraj bezpłatne rekomendacje ekspertów dotyczące Twojej uprawy!

Wypełnij krótki formularz i dołącz do Nas:

Otrzymuj wartościowe informacje i porady specjalistów, które pomogą zadbać o Twoją plantację uwzględniając bieżące warunki na polu!

Więcej informacji na temat plonów rolników, którzy już nam zaufali przeczytasz w zakładkach Pszenica oraz Rzepak.
Zapisz się już dziś i razem z Nami zbieraj rekordowe plony!