Wirtualne Warsztaty Polowe

Tytuł: Żyto hybrydowe. Poznaj jego odmiany!

Przedstawiamy dwie odmiany ozime żyta mieszańcowego z oferty Chemirolu. Są to odmiany z dwóch wiodących na rynku polskim hodowli – KWS i Saaten Union.

Odmiana KWS FLORANO F1 została zarejestrowana w Polsce w 2016 roku. Cieszy się ona dużą popularnością na rynku. Jest to odmiana charakteryzująca się znakomitą zdrowotnością – jest to najlepsza odmiana pod tym względem w ofercie KWS. Dzięki uodpornieniu genetycznemu jest najbardziej odporną na sporysz odmianą żyta mieszańcowego. FLORANO F1 jest odmianą łatwą w uprawie, średnio wysoką, niewylegającą. Posiada bardzo dobre parametry ziarna i może być uprawiana zarówno na cele paszowe, jak i konsumpcyjne. 

Odmiana SU COSSANI F1 została zarejestrowana w Niemczech w 2014 roku, szybko zdobywając dużą popularność. Odmiana ta cechuje się bardzo wysokim plonowaniem. Jest to odmiana typu turbo, czyli o dłuższym okresie nalewania ziarna. Dzięki temu ziarno jest grube a plon uzyskiwany z jednostki – wysoki. Ziarno ma bardzo dobre parametry zarówno jeżeli chodzi o paszę jak i wypiekowość. Dzięki domieszce żyta liniowego w ilości 10% uzyskano zmniejszenie porażenia sporyszem.

Mimo podobieństw obie odmiany różnią się między sobą m.in. wysokością, wielkością kłosa i jego zaziarnieniem, czy obecnością żyta liniowego. Mimo to dają podobne, wysokie plony.

Powyższe odmiany doskonale się uzupełniają. Każdy rolnik znajdzie w ofercie Chemirolu odmianę, którą będzie mógł zasiać na swoim polu.

Odbieraj bezpłatne rekomendacje ekspertów dotyczące Twojej uprawy!

Dołącz do Nas:

Zapisz się już dziś i razem z Nami zbieraj rekordowe plony!