Wirtualne Warsztaty Polowe

Tytuł: Mieszanki poplonowe

Warto dbać o jakość gleby, szczególnie na plantacjach po zejściu roślin szybko schodzących z pola. Dotyczy to jęczmienia, ale także innych zbóż oraz roślin niezbożowych. Dobrze zatem jest zasiać profesjonalną mieszankę poplonową. Wybór jest oczywiście bardzo szeroki.

Proponujemy Państwu zastosowanie wieloskładnikowej mieszanki typu TerraLife z firmy DSV. W mieszance tej występuje wiele gatunków roślin poplonowych, których zmieszanie ze sobą powoduje lepsze wykorzystanie procesu fotosyntezy. Dzięki temu poplon udostępnia więcej składników pokarmowych roślinom następującym, sianym w czystym siewie. Dodatkowo w składzie mieszanek są również rośliny bardzo dobrze wpływające na porowatość gleby, jak na przykład rzodkiew oleista. Jej system korzeniowy powoduje powstawanie głębokich kanałów w glebie, co sprawia, że żyzność gleby jest znacznie poprawiana. Gleba mniej się nagrzewa, mniej eroduje. Rozwija się w niej mikroflora glebowa, znacząco bardziej niż przy zastosowaniu pojedynczej rośliny (na przykład gorczycy czy facelii).

Zachęcamy do wybrania jednej z kilkunastu oferowanych przez nas mieszanek. Dostrzeżecie Państwo różnicę w wartości roślin zasianych po jej zastosowaniu. Osiągnięcie lepsze plony, a stan pola również się poprawi.

Odbieraj bezpłatne rekomendacje ekspertów dotyczące Twojej uprawy!

Dołącz do Nas:

Zapisz się już dziś i razem z Nami zbieraj rekordowe plony!